moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana komendanta CS WOT

30 lipca na placu apelowym Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku komendanta Centrum Szkolenia WOT. Uroczystość przekazania obowiązków rozpoczęła się złożeniem meldunku zastępcy dowódcy WOT płk. Maciejowi Kliszowi przez prowadzącego ceremonię ppłk. Tomasza Chełminiaka.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacji współpracujących i wspierających żołnierzy Centrum.

Dotychczasowy komendant CSWOT płk Krzysztof LESZCZYŃSKI objął stanowisko w dniu 28 kwietnia 2020 r. W tym czasie Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowało łącznie 98 edycji kursów, w ramach których przeszkolono 1759 żołnierzy, którzy dziś występując w roli instruktorów w swoich Brygadach i przekazują wiedzę swoim podwładnym. Dodatkowo Centrum zaangażowało się bezpośrednio w pomoc w zwalczaniu COVID-19. Żołnierze CSWOT wspierali personel medyczny seniorów i kombatantów, realizowali wymazy, a kadra dydaktyczna CSWOT przeprowadziła 17 edycji autorskiego kursu specjalistycznego wsparcia personelu w opiece nad pacjentem leżącym. „Czas, w którym obejmowałem dowodzenie Centrum nie należał do łatwych. Pandemia COVID-19, która rozkwitała w najlepsze, pokrzyżowała wiele naszych planów i czasowo zawiesiła działalność Centrum. Moi żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej zaangażowali się wówczas w pomoc w walce z koronawirusem, a jako CSWOT przeanalizowaliśmy potrzeby sił zbrojnych i wprowadziliśmy, autorski kurs opieki nad pacjentem leżącym” – powiedział płk Krzysztof Leszczyński. 

REKLAMA

Tylko w ostatnich kilku miesiącach, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej nawiązało współpracę szkoleniową z wojskami Amerykańskimi i Brytyjskimi. Przeprowadziło kurs operatorów JAVELIN, zakończony 17 czerwca br. na poligonie w Toruniu, bojowym strzelaniem z przeciwpancernych pocisków kierowanych, a także wprowadziło autorski program szkolenia Leśników. „Zajmując stanowisko Komendanta CSWOT w czasie swojej służby poznałem wielu wspaniałych ludzi, z głowami pełnymi pomysłów. Zainspirowali mnie oni i wspólnie opracowaliśmy wiele autorskich kursów i szkoleń dostosowanych do potrzeb obecnego pola walki. Wspólnie osiągnęliśmy wiele sukcesów, a Centrum Szkolenia WOT stało się rozpoznawalne nie tylko w Polsce ale także i zagranicą” – dodał płk Krzysztof LESZCZYŃSKI.

Pan płk Krzysztof LESZCZYŃSKI obejmie stanowisko szefa Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej, na chwilę obecną obowiązki Komendanta CSWOT sprawować będzie Zastępca Komendanta ppłk Dariusz KOZŁOWSKI.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Tekst: ppor. Krzysztof Wójcik/ oficer prasowy CS WOT
red. PZ

autor zdjęć: CS WOT

dodaj komentarz

komentarze


Sojusznicze wsparcie na granicy
 
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Paczki świąteczne od PGZ
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Dodatek specjalny za ochronę granicy
W BBN o sytuacji na granicy
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Harduny dla strażaków?
Aktywność migrantów powoli spada
F-16 lecą na Litwę
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Orlik po raz dziesiąty
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
„Murem za polskim mundurem”
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Afganistan. Czas wracać do domu
Mielec wraca do odrzutowców
Niespokojna granica
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
W Sejmie o kondycji PGZ
Niemiec z Goździkiem
Legioniści wkraczają do Warszawy
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Śladem „białych kurierów”
SOMA dla specjalsów
„Tumak ’21” na finiszu
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Nastał dzień krwi i chwały…
Zespół NATO na bojowo
W jedynym słusznym kierunku
Reforma administracji wojskowej
Lekcja wojska od górali
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
35 medali wojskowych pływaków
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
O Polskę walczyli u boku Napoleona
Bryza na południowej flance
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Nauka kruszenia lodu
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Oczy na wschodnią flankę
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Święto żołnierzy artylerii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO