moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wyruszyła WB GROUP Himalaya Expedition!

21 sierpnia czterech dzielnych ludzi wyruszyło z Jeleniej Góry ciężarówką Jelcz w drogę do Nepalu. GRUPA WB jest wsparła finansowo śmiałków, a także zintegrowała z pojazdem system komunikacji PIK. Celem Jelczem w Himalaje WB GROUP Himalaya Expedition jest upamiętnienie wyprawy zorganizowanej przez polskich himalaistów w 1979 roku na Annapurnę Południową. Podróżnicy wiozą też wsparcie humanitarne dla przytułku w Katmandu.

Organizatorem wyprawy Jelczem w Himalaje WB GROUP Himalaya Expedition jest Maciej Pietrowicz, syn jednego z himalaistów. Postanowił po czterdziestu latach uczcić pamięć swojego ojca Jerzego i jego kolegów, a także upamiętnić wszystkie inne wyprawy w Himalaje i Karakorum. Razem z Maciejem Pietrowiczem do Nepalu wyruszyli także kierowca i mechanik Arkadiusz Peryga, operator Dariusz Majewski oraz Ryszard Włoszczowski – jeden z uczestników historycznego przedsięwzięcia z 1979 roku.

GRUPA WB została sponsorem tytularnym wyprawy Jelczem w Himalaje WB GROUP Himalaya Expedition. Udostępniła także opracowaną przez spółkę MindMade (wchodzącą w skład GRUPY WB) specjalną wersję Platformy Integracji Komunikacji (PIK). Uczestnicy wyprawy na całej trasie przejazdu, aż do Nepalu będą korzystali z narodowych rozwiązań łączności. - Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że dzięki naszym rozwiązaniom uczestnicy wyprawy będą mieli zapewnioną stałą bezpieczną łączność ze swoimi bliskimi. Umożliwi to także na bieżąco śledzenie losów wyprawy – powiedział podczas uroczystości pożegnania uczestników na jeleniogórskim rynku Jan Jakub Szczyrek, prezes zarządu spółki MindMade (wchodzącej w skład GRUPY WB).

Przed podróżnikami ponad dziesięć tysięcy kilometrów do pokonania. Trasa prowadzi przez Słowację Węgry, Rumunię, Turcję, Iran, Pakistan i Indie aż do Nepalu. Celem wyprawy jest rozsławienie dorobku polskiego sportu górskiego, przypomnienie światu o dokonaniach Polaków w historii himalaizmu światowego oraz o zapleczu organizacyjnym Złotej Ery Polskiego Himalaizmu.

Udostępniony śmiałkom przez GRUPĘ WB system PIK pozwoli na natychmiastową wymianę głosu i danych między uczestnikami ekspedycji. Rozwiązanie opracowane przez MindMade umożliwi także na kontakt z bliskimi w kraju oraz na przekazywanie do kraju codziennych relacji z wyprawy, wysyłanie zdjęć i filmów.

- Przekazany uczestnikom wyprawy system łączności PIK jest rozwiązaniem całkowicie polskim. Co warto zaznaczyć, jest już wdrożony i wykorzystywany w bieżącej służbie przez instytucje państwowe. PIK wykorzystuje istniejącą, ogólnodostępną infrastrukturę telekomunikacyjną do stworzenia własnej, bezpiecznej sieci łączności o praktycznie nieograniczonym zasięgu. System jednocześnie integruje różne standardy łączności radiowej, co jest rozwiązaniem unikalnym na skalę światową – podkreśla Dariusz Palczewski, wiceprezes zarządu spółki MindMade.

Podróżnicy podczas wyprawy planują odwiedziny i wsparcie dzieci mieszkających w przytułku w Katmandu. Stolica Nepalu została silnie dotknięta trzęsieniem ziemi, które nawiedziło to państwo kilka lat temu. Mieszkańcy nadal odczuwają skutki klęski żywiołowej, na które nałożyła się światowa pandemia.

MindMade jest liderem w dziedzinie projektowania i wytwarzania mobilnych systemów bezprzewodowych do komunikacji specjalnej. Rozwiązania warszawskiej spółki przeznaczone są na rynek instytucjonalny, odbiorcami jest administracja publiczna, służby mundurowe i przemysł.

GRUPA WB jest zatrudniającym 1200 osób polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa, energetyki, elektromobilności i obronności.

Tekst: Dział Komunikacji GRUPY WB

red. PZ

autor zdjęć: WB GROUP

dodaj komentarz

komentarze


Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
 
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Zielone światło dla Barbary
Mocny sygnał od NATO
Roszady personalne w PGZ-ecie
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Zamiana po włosku
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Spadochroniarze na Podlasiu
Podwójny Półmaraton Komandosa
Wojna o porządek świata
Szczury Pustyni dotarły do Polski
W rezerwie pasywnej będą oceny
Skromny początek wielkiej wojny
Szef MON-u w Brukseli
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Offset dla „Wisły”
Rakietowy szach
Abramsy pod dobrą opieką
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Rusza kwalifikacja wojskowa
Cud w Trewirze
Śnieg może być groźną bronią
Invictus w zimowym stylu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Eurofightery znowu w Polsce
Którą drogą do armii?
Bruksela przed szczytem
Lekcje z frontu
„Avenger” na Monte Cassino
Będą kolejne „Daglezje-P”
Zachód przeciwko „korsarzom”
Ślubowanie kadetów OPW
Zimowy sprawdzian podchorążych
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Dobrowolsi – czas start!
Nowe śmigłowce kawalerii
Nowy szef CWCR
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Lista trupich główek
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Liban uznany za strefę działań wojennych
Pierwszy skok
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO