moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
CyberEXPERT- pierwsza konferencja Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC)

CyberEXPERT – Metody i narzędzia w procesie tworzenia cyberzdolności Sił Zbrojnych RP- wyzwania i perspektywy, to nowa konferencja, organizowana przez ECSC oraz ITC WCY WAT, przy współudziale NCBC, AszWoj i AMW. Konferencja ma na celu stworzenie platformy do budowania wiedzy i wymiany doświadczeń w zakresie IT, cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Prelegenci reprezentujący różnorodny obszar zainteresowań i kompetencji, szeroka i niezwykle ciekawa gama poruszanych zagadnień - to atrakcyjna propozycja dla osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem, tak w wymiarze strategicznym jak i w ujęciu technicznym.

ECSC – holistyczne podejście do potrzeb szkoleniowych RON

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa jest jednostką organizacyjną w resorcie obrony narodowej utworzoną w 2020 roku celu kształtowania kierunków rozwoju systemu doskonalenia zawodowego w sferze cyberbezpieczeństwa, kryptologii oraz technologii informacyjnych. Centrum, podnosząc kwalifikacje żołnierzy i pracowników, rozwija kompetencje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie działań w cyberprzestrzeni, a także pełni rolę jednostki konsolidującej potencjał ekspercki oraz wspierającej Ministerstwo Obrony Narodowej w rozwijaniu współpracy krajowej i międzynarodowej.

Domeną Centrum jest kształcenie i szkolenie kadr, organizacja i prowadzenie ćwiczeń, treningów, gier wojennych, z wykorzystaniem zintegrowanego środowiska szkoleniowego, tzw. cyber range.

Konferencja CyberEXPERT 2021

Do grona cyklicznie odbywających się konferencji, dotyczących najważniejszych procesów i zmian zachodzących w cyberprzestrzeni, dołączy w 2021 roku po raz pierwszy nowe wydarzenie organizowane pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Wśród instytucji wspierających realizację tego wydarzenia są w tym roku Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) oraz Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa (ITC) Wydziału Cybernetyki WAT.

Konferencja CyberEXPERT oferuje ciekawy program dedykowany szerokiemu gronu uczestników. Interesujące tematy wystąpień skierowane są zarówno do odbiorców zainteresowanych zagadnieniami strategicznymi jak i tych, którzy na bezpieczeństwo cyberprzestrzeni patrzą przez pryzmat aspektów technicznych. CyberEXPERT 2021 będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. Po sesji plenarnej, która zapoczątkuje całość konferencji, realizowane będą dwa równoległe panele tematyczne.

W pierwszym z nich będą poruszane kwestie środowiska informacyjnego, procesów w nim zachodzących, czy też znaczenie otwartych źródeł informacji. Przedmiotem wystąpień będą potencjalne konsekwencje i ryzyka dla bezpieczeństwa i porządku publicznego jako efekty oddziaływania na opinie społeczne przez zaplanowane skoordynowane oddziałania w sferze informacyjnej. Omówione zostaną działania socjotechniczne i dezinformacyjne poprzedzające zwykle kampanie phishingowe. Wśród tematów znajdą się także zagadnienia z zakresu modeli nasycenia środowiska informacyjnego czy retencji danych.

Drugi panel powinien być ciekawą alternatywą dla osób zainteresowanych technicznymi zagadnieniami, które w tak istotny sposób przekładają się następnie na zagrożenia w sferze cyber. Wśród poruszanych tematów będzie np. bezpieczeństwo Internetu Rzeczy (IoT), tłumienie niepożądanych emisji generowanych przez urządzenia informatyczne, możliwości wykorzystania układów kwantowych do optymalizacji rozwiązywania zagadnień trudnych obliczeniowo czy też zagrożenie wyciekami danych z firm i instytucji, poprzez ukryte kanały w komunikacji DNS.

Konferencja CyberEXPERT 2021 będzie miała formułę hybrydową. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w niej fizycznie prowadzony będzie „otwarty” streaming on-line z obu paneli tematycznych. Link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie internetowej Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (https://ecsc.mil.pl) 10 listopada 2021 roku.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, początek 18 listopada o godzinie 9.00.

Tworzenie koalicji na rzecz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni

W dziedzinie cyberbezpieczeństwa każdy rok niesie ze sobą nowe wyzwania, cykliczne konferencje organizowane przez ECSC będą doskonały miejscem aby się z nimi mierzyć - warto bowiem zawiązywać koalicje na rzecz obrony naszych sieci i systemów teleinformatycznych. Transfer wiedzy, budowanie świadomości potencjalnych niebezpieczeństw, wymiana doświadczeń oraz otwartość na nowe pomysły i możliwości, pozwolą nam budować swoistą „odporność” na zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Konferencja CyberEXPERT połączy ekspertów i pasjonatów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z Polski i zagranicy. 


 

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczenstwa

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa zostało sformowane w listopadzie 2020 roku, a symbolicznej inauguracji działania Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa dokonał Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, w dniu 18 listopada 2020 r. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa jest jednostką organizacyjną resortu utworzoną w celu szkolenia kadr w domenie operacyjnej cyberprzestrzeni oraz budowania świadomości o cyberzagrożeniach i ich mitygacji.

Powołanie ECSC jest elementem strategii Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie wzmocnienia obszaru cyberbezpieczeństwa. Rozbudowa potencjału w obszarze cyberprzestrzeni znalazła się także w planie modernizacji technicznej sił zbrojnych i stanowi jeden z priorytetów resortu obrony narodowej. Dzięki temu pogłębiona została współpraca ekspertów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne i wsparcie kryptologiczne.

Tekst: Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

red. PZ

autor zdjęć: Tekst: Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

dodaj komentarz

komentarze


Szwecja kolejnym członkiem NATO
 
Dobrowolsi – czas start!
Leopardy jadą na poligon
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Wojenny bohater na szubienicy
Offset dla „Wisły”
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Zimowy sprawdzian podchorążych
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Którą drogą do armii?
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Palmiry – miejsce kaźni
Nowoczesna łączność dla armii
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Zamiana po włosku
Bruksela przed szczytem
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Lista trupich główek
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Mocny sygnał od NATO
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Abramsy pod dobrą opieką
Polska przystań brytyjskich jeńców
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Tajna misja polskiej agentki
Wojna o porządek świata
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Podwójny Półmaraton Komandosa
Air Show ’25 – do zobaczenia
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Eurofightery znowu w Polsce
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Nowy szef CWCR
Wielki test w West Point coraz bliżej
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Kleszcze dla wojska
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Zachód przeciwko „korsarzom”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO