moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2022 w gdyńskiej Flotylli

W dniach 10-12 czerwca w Klubie 3 Flotylli Okrętów w Gdyni odbyła się Gala Finałowa Festiwalu Piosenki i Tańca, która była podsumowaniem rocznej działalności artystycznej klubów wojskowych z całej Polski.

Głównym punktem gali finałowej było odczytanie protokołu Rady Artystycznej, która po obejrzeniu 90 prezentacji artystycznych postanowiła uhonorować najlepszych wykonawców w siedmiu kategoriach:
1. turniej soliści – wokaliści w kategorii wiekowej 13-16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Antonina Piotrowska z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata II stopnia – Igor Gajdasz z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- tytuł laureata III stopnia – Faustyna Szydłowska z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca;
- wyróżnienie – Kamil Jaskulski z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

2. turniej soliści – wokaliści w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Natalia Szostak z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania;
- tytuł laureata II stopnia – Aleksandra Szyszka z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu;
- tytuł laureata III stopnia – szer. Dawid Urban z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- wyróżnienie – Anna Białoń z Klubu 6 Batalionu Dowodzenia z Krakowa;
- wyróżnienie – Paweł Muzyka z Klubu 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina.

3. zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w kategorii wiekowej 13-16 lat:
- tytuł laureata II stopnia ex aequo – Zespół „Interwencja” z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu oraz Zespół „Iluzjon” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;

4. zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Zespół „Mirkabelki” z Klubu 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina;
- tytuł laureata II stopnia – Zespół „Harnasie” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata III stopnia – Zespół „Zwiadowcy” z Klubu 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa;
- wyróżnienie – Zespół „Sonos Corde” z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Zespół „Interwencja” z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu.

5. turniej recital w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Zespół „Harnasie” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata II stopnia – Zespół „Szarotki” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata III stopnia – Barbara Majewska z Klubu Centrum Szklenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego;
- wyróżnienie – Zuzanna Borowska z Klubu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika.

6. turniej etiudy taneczne w kategorii wiekowej 13-16 lat:
- tytuł laureata II stopnia – Zuzanna Urban z Klubu 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza;
- tytuł laureata III stopnia – Hanna Drewek z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

7. turniej etiudy taneczne w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Maja Mystkowska z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Gabriela Grucy z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Nikola Małczak z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Nagrody zwycięzcom wręczył Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON – Paweł Dycht oraz Dowódca 3. Flotylli Okrętów – kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.

***
Celem Konkursu Festiwalu Piosenki i Tańca w Ramach Manewrów Artystycznych WP 2022 r. jest m. in. kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja utworów literackich i muzycznych o tematyce wojskowej oraz rozwój i promocja Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wojska Polskiego. Manewry pozwalają ocenić i wybrać najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować Siły Zbrojne zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Organizatorem Manewrów Artystycznych WP jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Tekst: Sekcja Prasowa 3 FO

red. PZ

autor zdjęć: bsmt Michał Pietrzak/ 3 FO

dodaj komentarz

komentarze


Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
 
Front przy biurku
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Kolejne FlyEle dla wojska
Mundury w linii... produkcyjnej
Głos z katyńskich mogił
Charge of Dragon
Wojna w świętym mieście, epilog
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Sprawa katyńska à la española
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Strażacy ruszają do akcji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Sandhurst: końcowe odliczanie
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Zmiany w dodatkach stażowych
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
V Korpus z nowym dowódcą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Optyka dla żołnierzy
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Zachować właściwą kolejność działań
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
25 lat w NATO – serwis specjalny
Zbrodnia made in ZSRS
Barwy walki
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Prawda o zbrodni katyńskiej
Szarża „Dragona”
Odstraszanie i obrona
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Wojna w świętym mieście, część druga
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO na północnym szlaku
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Rakiety dla Jastrzębi
SOR w Legionowie
Szpej na miarę potrzeb
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Przygotowania czas zacząć
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Kadisz za bohaterów
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Ramię w ramię z aliantami
Święto stołecznego garnizonu
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Ocalały z transportu do Katynia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO