moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Silna Biało-Czerwona – świętuj z żołnierzami

Silna Biało - Czerwona - to hasło tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego. Rozpoczniemy te obchody już 12 sierpnia. Do 15 sierpnia organizowane będą pikniki. 70 miejscowości w naszym kraju, gdzie będzie można spotkać żołnierzy Wojska Polskiego i porozmawiać z nimi. Takim punktem kulminacyjnym oczywiście będzie 15 sierpnia, Warszawa i defilada. O 14:00 rozpoczynamy defiladę. W defiladzie uczestniczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będzie także pokaz nowoczesnego sprzętu, więc będą czołgi Abrams, będą czołgi K2, będą bojowe wozy piechoty Borsuk – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 9 lipca w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej szef MON-u poinformował o programie tegorocznych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. 

– Będą Patrioty, będą również pojazdy minowania narzutowego BAOBAB – też produkt polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jeśli chodzi o siły powietrzne będą śmigłowce zamówione zarówno w Mielcu - Black Hawki i w Świdniku z rodziny AW. Będą samoloty FA 50 z biało czerwoną szachownicą. Będą również samoloty sił sojuszniczych. W naszej defiladzie uczestniczyć będą żołnierze Wojska Polskiego oczywiście, ale także żołnierze z sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Ruminii i Chorwacji. Serdecznie wszystkich zapraszam zarówno na pikniki, jak i samą defiladę. Będzie to okazja, żeby zapoznać się z wyszkoleniem żołnierzy Wojska Polskiego, z nowoczesnym sprzętem. Będzie to również okazja do tego, aby skosztować żołnierskiej grochówki. Będzie to także okazja, żeby przystąpić do Wojska Polskiego – mówił minister Błaszczak.

Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy na polskim niebie zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce.

REKLAMA


Film: MON

– 15 sierpnia i wszystkie towarzyszące pikniki będą pokazem siły jedności, tego wszystkiego co dzieje się przy granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie to ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pokazujące, że Polacy stoją murem za polskim mundurem. Pokazujące, że żołnierze Wojska Polskiego są świetnie wyszkoleni, że dysponują nowoczesną bronią. Sądzę, że pokaz Abramsów, czołgów K2, armatohaubic K9, Bayraktarów udowodni, że Wojsko Polskie jest nowocześnie uzbrojone. Dodam do tego także Patrioty i zestawy Małej Narwi. To są wszystko przykłady tego, jak dynamicznie wzmacniane jest Wojsko Polskie. To są przykłady jak władze Polski dbają o to, żeby Polska była bezpieczna. Zachęcam wszystkich, żeby przyjechać do Warszawy i uczestniczyć w defiladzie, żeby obserwować żołnierzy. Następnie, żeby uczestniczyć w piknikach, w 70 miejscowościach w całej Polsce – zaznaczył szef MON.


Film: MON

W tym szczególnym czasie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego we wszystkich zakątkach naszego kraju. Będziemy zarówno w małych miejscowościach jak i dużych miastach po to, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta.

Dlatego na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Maciej Nędzyński/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
 
Invictus w zimowym stylu
Wojna o porządek świata
Pierwszy skok
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Podwójny Półmaraton Komandosa
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Którą drogą do armii?
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Offset dla „Wisły”
Rusza kwalifikacja wojskowa
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
„Avenger” na Monte Cassino
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Będą kolejne „Daglezje-P”
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Zielone światło dla Barbary
Zamiana po włosku
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Zimowy sprawdzian podchorążych
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Lekcje z frontu
Zachód przeciwko „korsarzom”
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Cud w Trewirze
Roszady personalne w PGZ-ecie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Mocny sygnał od NATO
Nowy szef CWCR
Liban uznany za strefę działań wojennych
Jakie podwyżki dla żołnierzy
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
W rezerwie pasywnej będą oceny
Dobrowolsi – czas start!
Bruksela przed szczytem
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Spadochroniarze na Podlasiu
Ślubowanie kadetów OPW
Rakietowy szach
Eurofightery znowu w Polsce
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Lista trupich główek
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Skromny początek wielkiej wojny
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Abramsy pod dobrą opieką
Śnieg może być groźną bronią
Nowe śmigłowce kawalerii
Szef MON-u w Brukseli
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO