moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Silna Biało-Czerwona” - DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI! Dziękujemy za setki tysięcy gości na Defiladzie i piknikach oraz miliony przed telewizorami. To było imponujące! Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w dniach 12 –15 sierpnia w całym kraju odbyły się wojskowe pikniki pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Kulminacyjnym wydarzeniem centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego była Wielka Defilada „SILNA BIAŁO-CZERWONA”.


Film: MON

Na 70 piknikach wojskowych zoprganizowanych w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju mogliśmy podziwiać sprzęt wojskowy kupiony w ostatnich latach, m.in. czołgi Abrams, Leopard czy K2, armatohaubice Krab, kołowe transportery opancerzone Rosomak, samobieżne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe Langusta, samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Poprad czy moździerze samobieżne Rak. Do każdego z pojazdów można było wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przy okazji przez chwilę wczuć się w rolę żołnierza pełniącego służbę np. wojskach pancernych. Dla uczestników była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z profesjonalną załogą oraz możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, na których czekało mnóstwo atrakcji m.in. tory sportowe z przeszkodami, tory saperskie „mały saper”, kąciki z kolorowankami i komiksami, symulatory dachowania 3D, symulatory VR jazdy czołgiem i lotu F16, gry i quizy wojskowe. Na odwiedzających czekał również poczęstunek – wojskowa grochówka i chleb żołnierski prosto z pieca. Każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie. W ciągu czterech dni w wydarzeniach organizowanych z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego udział wzięło łącznie kilkaset tysięcy osób.

Największą atrakcją Święta Wojska Polskiego była Wielka Defilada „SILNA BIAŁO-CZERWONA” na Wisłostradzie. Zaprezentowaliśmy 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz blisko 100 statków powietrznych w asyście 2000 żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych którym towarzyszyli żołnierze wojsk sojuszniczych stacjonujących w Polsce.

REKLAMA


Film: Combat Camera DORSZ

Po raz pierwszy w historii defilad wojskowych, widzowie mogli podziwiać czołgi M1A1 Abrams, kupione w Stanach Zjednoczonych, czołgi K2 i haubice samobieżne K9 z Korei Południowej, wyrzutnie rakietowe HIMARS, a także zestawy obrony powietrznej Patriot stanowiące element polskiego systemu "WISŁA". Wśród sprzętu polskiej produkcji zobaczyliśmy m.in. samobieżne armatohaubice Krab, nowe bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak, samobieżne moździerze Rak, a także pojazdy minowania narzutowego Baobab-K czy lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie podziwialiśmy nowoczesne, lekkie, wielozadaniowe samoloty FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16, samoloty transportowe czy nowe śmigłowce w barwach Sił Zbrojnych RP - AW149 oraz AW101, łącznie blisko 100 statków powietrznych. Na zakończenie defilady na widzów czekała niespodzianka – nad głowami zebranych przeleciały dwa amerykańskie wielozadaniowe myśliwce V generacji F- 35, prowadzone przez polskiego Jastrzębia F-16.

Wielką Defiladę „Silna Biało-Czerwona” oglądały setki tysięcy osób zgromadzonych przy Wisłostradzie i pobliskich skarpach oraz przed telewizorami. Na żywo defilada transmitowana była przez największe stacje telewizyjne TVP 1, TVP Info, TVN24 i Polsat News. Święto Wojska Polskiego zgromadziło przed telewizorami niemal 3 miliony widzów.

Na tę uroczystość akredytowało się w sumie 350 dziennikarzy, sprawozdawców, operatorów kamer, realizatorów dźwięku oraz pozostałych członków zespołów reporterskich z 30 największych polskich i zagranicznych agencji informacyjnych i fotograficznych, stacji telewizyjnych i radiowych.

Tłumy Polaków na defiladzie, żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych, najnowocześniejszy wojskowy sprzęt, tysiące żołnierzy, którzy w Święto Wojska Polskiego, każdego dnia na granicy strzegą bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. „Silna BIAŁO-CZERWONA” - DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: MON

dodaj komentarz

komentarze


Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
 
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Głos z katyńskich mogił
Rakiety dla Jastrzębi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Kadisz za bohaterów
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Optyka dla żołnierzy
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
NATO on Northern Track
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część druga
Strażacy ruszają do akcji
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Front przy biurku
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Szarża „Dragona”
Ramię w ramię z aliantami
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Sandhurst: końcowe odliczanie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Przygotowania czas zacząć
Na straży wschodniej flanki NATO
Zachować właściwą kolejność działań
Zbrodnia made in ZSRS
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mundury w linii... produkcyjnej
Szpej na miarę potrzeb
Ocalały z transportu do Katynia
Sprawa katyńska à la española
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, epilog
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Kolejne FlyEle dla wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO na północnym szlaku
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Charge of Dragon
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
SOR w Legionowie
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Odstraszanie i obrona
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Święto stołecznego garnizonu
Zmiany w dodatkach stażowych
V Korpus z nowym dowódcą
Barwy walki
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
25 lat w NATO – serwis specjalny
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO