moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Spotkania z parlamentarzystami Afganistanu

W dniach 25‒31 sierpnia w Afganistanie przebywał doradca ministra obrony rektor-komendant AON gen dyw. Boguslaw Pacek oraz pelnomocnik MON ds. misji zagranicznych byly ambasador Maciej Lang. Odbyli oni szereg spotkań w Kabulu z przedstawicielami wladz Afganistanu (poslami do parlamentu), przedstawicielem MON, dowództwa ISAF oraz dziennikarzami.


Poslowie Mohamed Rahmani, dr Abdul Qayom Sajjadi oraz Shahgul Rezaie pochodzą z prowincji Ghazni. W prowadzonych rozmowach parlamentyrzysci pozytywnie ocenili wklad Polski w stabilizację Afganistanu, wyrazili szczególnie zadowolenie ze zrealizowanych projektów oraz pomocy medycznej. Wysoko ocenili także skuteczność szkoleniową Polaków w zakresie przygotowania wojska (ANA) i policji (ANP) do prowadzenia samodzielnych dzialań. Wskazywali, że poziom zagrożeń w prowincji Ghazni jest nadal wysoki. Szczególowo przedstawili skomplikowaną sytuację regionu wynikającą z dużej aktywności talibów, korupcji i trudnej sytuacji zwyklych ludzi.

Gen. dyw. Nematullah (Khushiwal), szef odpowidajacy w MON Afganistanu za edukację, wskazał na duże potrzeby w zakresie ksztalcenia kadr. Zaproponowal nawiązanie bliższej współpracy z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej w zakresie kształcenia przyszlych kadr oficerskich.

W spotkaniach z dziennikarzami brali udzial zarówno ci redaktorzy, którzy brali juz udzial w podróży studyjnej do Polski, jak i ci, którzy taką podróż odbędą pod koniec wrzesnia. Byli wśród nich takze dziennikarze niezależni. Deklarowali współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej i polskimi dziennikarzami w zakresie przygotowwywania materiałów dzienikarskich dotyczących Afganistanu. Część z nich to eksperci z zakresu bezpieczenstwa. Wiekszosc dziennikarzy zamierza przygotowac materialy, które stanowiły będą część publikacji podsumowującej udzial Polskich Sił Zadaniowych w operacji ISAF.

W trakcie spotkania z przedstawicielem Dowództwa ISAF generalem Feldmanem omówiono aktualne dzialania realizowane w operacji ISAF i przewidywane na rok 2014 oraz współpracę w zakresie udostępnienia materiałów podsumowujących operację ISAF.

W trakcie pobytu W Kabulu doradcy ministra obrony spotkali sie takze z dyrektorem Instytutu  Służby Cywilnej Farhadem Osman Osmanim. Podczas rozmowy ustalono szereg form współpracy pomiedzy Instytutem, a Akademia Obrony Narodowej, w tym m.in. ksztalcenie kadry dydaktycznej Instytu przez profesorów Akademii Obrony Narodowej tzw. metodą ksztalcenia na odleglość (Advanced Distributing Learning) oraz udzielenie pomocy AON przez Instytut w prowadzeniu badań naukowych dotyczacych Afganistanu.   

W dniu 30 sierpnia general Bogusław Pacek i Maciej Lang spotkali się z dowódcą RC EAST generalem Jamesem C. McConvillem. Podczas spotkania omówiono problemy związane z operacją, możliwoscią prowadzenia badań naukowych przez AON w dowództwie RC EAST oraz udziałem oficerów amerykańskich w przygotowaniu publikacji dotyczącej udziału polskich żołnierzy w misji w Afganistanie. Tego samego dnia doradcy ci spotkali się z lekarzami szpitala w Bagram, rozmawiali o stanie zdrowia kaprala Janika oraz spotkali sie z dwoma lżej rannymi żołnierzami, którzy odnieśli obrażenia w trakcie dzialań na terenie FOB Ghazni w dniu 28 sierpnia.

PZ

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON-u w Brukseli
 
Invictus w zimowym stylu
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Śnieg może być groźną bronią
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Abramsy pod dobrą opieką
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Podwójny Półmaraton Komandosa
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Gwiazdy sportu dają lekcję
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Rusza kwalifikacja wojskowa
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Nowe śmigłowce kawalerii
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Lista trupich główek
Eurofightery znowu w Polsce
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zamiana po włosku
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Którą drogą do armii?
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Bruksela przed szczytem
Ślubowanie kadetów OPW
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Lekcje z frontu
Cud w Trewirze
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Zimowy sprawdzian podchorążych
Liban uznany za strefę działań wojennych
Roszady personalne w PGZ-ecie
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zielone światło dla Barbary
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Dobrowolsi – czas start!
Spadochroniarze na Podlasiu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Offset dla „Wisły”
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
„Avenger” na Monte Cassino
Zachód przeciwko „korsarzom”
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Pierwszy skok
Rakietowy szach
Wojna o porządek świata
W rezerwie pasywnej będą oceny
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Skromny początek wielkiej wojny
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Mocny sygnał od NATO
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO