moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Zawody wojskowych snajperów

70 strzelców wyborowych z 7 europejskich państw rywalizowało w Czechach w 8. edycji Międzynarodowych Zawodów Snajperskich w Republice Czeskiej – „Military Snipers World Championships”. Polskę reprezentowali żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, st. szer. Adam Czaja oddał najprecyzyjniejszy strzał zawodów, za co został wyróżniony specjalną nagrodą. W ramach turnieju przeprowadzono ponad 30 różnych strzelań, na dystansie od 25 do 600 metrów, w trakcie których strzelcy wyborowi zmieniali stanowiska oraz postawy strzeleckie: leżąca na boku, siedząca, z wolnej ręki, z pojazdu czy w tunelu. Cele do których strzelano były różne; od rysunku granatu F-1 przez ładunek wybuchowy wielkości pudełka zapałek, który eksplodował po trafieniu oraz przewód łącznościowy, który należało przerwać pociskiem.

Więcej o Zawodach Snajperskich w Republice Czeskiej czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

Fot. 7 BZ Republiki Czeskiej
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO