moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Niepodległą mamy we krwi

Ruszyła akcja „Niepodległą mamy we krwi”! Uczcij z nami setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Oddaj honorowo krew, zaloguj swoją donację na portalu Legion HDK i zgarnij fantastyczne nagrody! Więcej informacji o konkursie oraz szczegółowy regulamin znajduje się na stronie portalu honorowych dawców krwi. Sponsorami akcji są firmy: Genesis, Helikon Tex, Pompa Team, a także „Polska Zbrojna”.

 

 

Uczestnicy akcji „Niepodległą mamy we krwi”, którzy za swoją donację chcieliby otrzymać nagrody od „Polski Zbrojnej”

 

 

Kto może zostać dawcą krwi?

Czy, aby honorowo oddać krew trzeba być pełnoletnim? Czy przeciwskazaniem do donacji jest przeziębienie lub posiadanie tatuażu? Sprawdź czy możesz zostać krwiodawcą!

   

Gdzie można oddać krew?

Podjąłeś decyzję – chcesz podzielić się swoją krwią z innymi, ale nie wiesz, gdzie możesz to zrobić? Podpowiadamy, gdzie w Twojej okolicy mieszczą się centra i mobilne stacje krwiodawstwa.


 

Donacja – jak to wygląda?

Czy przed oddaniem krwi należy zrobić badania? Jakie dokumenty trzeba okazać w centrum krwiodawstwa? Wyjaśniamy jak przebiega proces donacji.

Co zjeść przed donacją?

Krew pozyskana od honorowego dawcy powinna być pełnowartościowa, dlatego bardzo ważna jest dieta, którą zastosujemy zarówno przed jak i w dniu donacji. Sprawdź, co należy zjeść, aby móc pomagać innym, a także nie narażać swojego organizmu na osłabienie.

Uprawnienia i przywileje krwiodawcy

Dzień wolny od pracy, posiłek regeneracyjny, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, a nawet ulga podatkowa – zobacz, jakie przywileje przysługują honorowym dawcom krwi.

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO